{phocagallery view=category|categoryid=29|imageid=426|float=left}

W dniu 23 marca jak co roku zgodnie z tradycją odbył się w naszej szkole Konkurs pisanek wielkanocnych. Udział wzięła młodzież z różnych klas i kierunków kształcenia. Kultywując tradycję Beskidu Niskiego i środowiska różnorodnego pod względem kulturowym zaprezentowano bardzo piękne i różnorodne techniki zdobnicze. Pisanki charakteryzuje ciekawy zestaw barw, olbrzymia pracochłonność, wzornictwo oparte o bardzo dawne techniki – naturalne barwniki i wosk, po barwne elementy współcześnie stosowane. Zakorzenione w młodym pokoleniu poczucie tożsamości regionalnej, wartości kulturowe i tradycja wyniesiona z domów rodzinnych podtrzymywana z dziada pradziada to nieoceniony skarb we współczesnym, nowoczesnym i bardzo zabieganym świecie. Napawa to optymizmem i pewnością, że ci młodzi ludzie będą pamiętać o tych tradycjach w swoich domach rodzinnych.

Opiekun: Irena Królewska

 {phocagallery view=category|categoryid=29|limitstart=0|limitcount=0}

Podziel się

NABÓR 2020/21

KONTAKT

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej
      Hańczowa 80,
38-316 Wysowa Zdrój
tel/fax (018)353-20-04 lub
18 353-05-24
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MAPA

Kategoria: Internackie fakty

WIGILIA W INTERNACIE.
WIGILIA W INTERNACIE.

Jak co roku w internacie przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej odbyła się uroczysta kolacja wigilijna .

DZIEŃ CHŁOPAKA W INTERNACIE.
DZIEŃ CHŁOPAKA W INTERNACIE.

Tego dnia dla wszystkich chłopców zabrzmiało uroczyste "Sto lat".

KONKURS RECYTATORSKI ROZSTRZYGNIĘTY!
KONKURS RECYTATORSKI ROZSTRZYGNIĘTY!
M.Jodłowska-PiskorzInternackie fakty

Konkurs Recytatorski- „ Czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie?”- rozstrzygnięty!

W naszej Szkole realizujemy projekt finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020. Nr projektu: PRMP.10.02.02-12-261/16.
Tytuł projektu: „ Nauczanie Rolnicze XXI Wieku”, w latach 2017, 2018, 2019.